א ב

סיכום

אֲחַשְׁוֵרוֹשׁ עורך משתה מפואר ומבקש להציג את המלכה וַשְׁתִּי בכתר המלכות כדי להתגאות ביופיה לפני האורחים, אך היא מסרבת לבוא והמלך זועם. הוא מתייעץ עם חכמיו ומחליט לגרש את וַשְׁתִּי ולבחור מלכה חדשה.

תקציר

פסוקים
א- ט אֲחַשְׁוֵרוֹשׁ, מלך על 127 מדינות מהֹדּוּ ועד כּוּשׁ, עורך משתה לגדולי המדינה לכבוד 3 שנות מלכותו. המשתה לוקח 180 יום ובסופו הוא עורך משתה של שבוע בגינת המלך. המשתה מפואר ביותר, עם בדים יקרים פרוסים על עמודי שיש, מיטות זהב על רצפות יקרות, כוסות זהב, ויין כל אחד כפי רצונו. המלכה וַשְׁתִּי ערכה משתה מקביל בבית המלכות.
י- כ"ב ביום השביעי אֲחַשְׁוֵרוֹשׁ מצווה על 7 סריסיו להציג את וַשְׁתִּי בכתר המלכות כדי להתגאות ביופיה לפני האורחים, אך היא מסרבת לבוא והמלך זועם. הוא מבקש עצה מ7 החכמים שלו. מְמוּכָן עונה שאם ישמעו בעם את המקרה אז כל הנשים יתחילו לבזות את בעליהן כמו וַשְׁתִּי, ולכן יש לגרש את המלכה ולהחליפה באחרת. הצו מתפרסם ונשות כל הארץ מכבדות את בעליהן.

ציטוטים נבחרים

פסוקים
א- ב וַיְהִי בִּימֵי אֲחַשְׁוֵרוֹשׁ, הוּא אֲחַשְׁוֵרוֹשׁ הַמֹּלֵךְ מֵהֹדּוּ וְעַד כּוּשׁ, שֶׁבַע וְעֶשְׂרִים וּמֵאָה מְדִינָה. בַּיָּמִים הָהֵם, כְּשֶׁבֶת הַמֶּלֶךְ אֲחַשְׁוֵרוֹשׁ עַל כִּסֵּא מַלְכוּתוֹ אֲשֶׁר בְּשׁוּשַׁן הַבִּירָה.
י"א- י"ב אָמַר...לְהָבִיא אֶת וַשְׁתִּי הַמַּלְכָּה לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ בְּכֶתֶר מַלְכוּת, לְהַרְאוֹת הָעַמִּים וְהַשָּׂרִים אֶת יָפְיָהּ, כִּי טוֹבַת מַרְאֶה הִיא. וַתְּמָאֵן הַמַּלְכָּה וַשְׁתִּי לָבוֹא בִּדְבַר הַמֶּלֶךְ אֲשֶׁר בְּיַד הַסָּרִיסִים, וַיִּקְצֹף הַמֶּלֶךְ מְאֹד וַחֲמָתוֹ בָּעֲרָה בוֹ.