ד ה ו

סיכום

אֶסְתֵּר מעיזה ומופיעה לפני אֲחַשְׁוֵרוֹשׁ והוא מציע לה מה שתבקש. היא מבקשת משתה, ואז עוד משתה, איתו ועם הָמָן. זֶרֶשׁ, אשת הָמָן, יועצת לו להקים עמוד תלייה ולבקש מהמלך לתלות עליו את מָרְדֳּכַי.

תקציר

פסוקים
א- ח אֶסְתֵּר מעיזה ועומדת בחצר בית המלך הפנימית מול המלך, שרואה אותה ביושבו בפתח הבית. היא מוצאת חן בעיניו, הוא מושיט לה את שרביט הזהב, והיא מתקרבת ונוגעת בשרביט. המלך מבטיח לה את כל רצונה אפילו עד חצי המלכות, ואֶסְתֵּר מבקשת להזמינו למשתה עם הָמָן למחרת. המשתה נערך והמלך שוב שואל לרצונה. היא מבקשת לחזור על המשתה למחרת ואז תגיד את רצונה.
ט- י"ד הָמָן חוזר שמח לביתו אך כועס כששוב מָרְדֳּכַי לא זז בעוברו על פניו. הוא מספר לאישתו זֶרֶשׁ ולחבריו על הכבוד הרב שהוא מקבל מהמלכה ואיך כל זה מתקלקל עם חוצפתו של מָרְדֳּכַי. זֶרֶשׁ מציעה לו להקים עמוד עץ גבוה (50 אמה). בבוקר יבקש מהמלך לתלות עליו את מָרְדֳּכַי ובערב יוכל לבוא שמח למשתה. הָמָן מקים את העץ.

ציטוטים נבחרים

פסוקים
ג "מַה לָּךְ אֶסְתֵּר הַמַּלְכָּה? וּמַה בַּקָּשָׁתֵךְ? עַד חֲצִי הַמַּלְכוּת וְיִנָּתֵן לָךְ."
י"ד וַתֹּאמֶר לוֹ זֶרֶשׁ אִשְׁתּוֹ וְכָל אֹהֲבָיו: "יַעֲשׂוּ עֵץ גָּבֹהַּ חֲמִשִּׁים אַמָּה, וּבַבֹּקֶר אֱמֹר לַמֶּלֶךְ וְיִתְלוּ אֶת מָרְדֳּכַי עָלָיו, וּבֹא עִם הַמֶּלֶךְ אֶל הַמִּשְׁתֶּה שָׂמֵחַ!"