ה ו ז

סיכום

אֲחַשְׁוֵרוֹשׁ מתקשה להירדם ונזכר במעשה מָרְדֳּכַי שהצילו מקנוניית סריסיו. הוא שולח את הָמָן להוליכו בכבוד על סוס המלך, הָמָן חוזר מושפל לביתו ומגיעה ההזמנה למשתה אֶסְתֵּר.

תקציר

פסוקים
א- ג בלילה המלך מתקשה להירדם ומבקש לעיין בספר דברי הימים בממלכתו, שם הוא קורא ונזכר במעשה מָרְדֳּכַי שהצילו מקנוניית סריסיו (אֶסְתֵּר ב). הוא שואל כיצד השיבו טובה ראוייה למָרְדֳּכַי ומשרתיו מודים שלא נעשה דבר.
ד- י"ב המלך מחפש שליח ומגלה את הָמָן בחצר בדיוק כשהגיע לבקש לתלות את מָרְדֳּכַי. המלך שואל אותו מה יש לעשות במי שהמלך רוצה בכבודו. הָמָן חושב שמדובר בו עצמו ועונה שיש להלבישו בבגדי המלך, ועל אחד השרים להוליכו על סוס המלך כשעל ראשו (של הסוס?) כתר המלך. המלך מצווה על הָמָן לעשות כך למָרְדֳּכַי.
י"ג- י"ד הָמָן נדחף מושפל לביתו ומספר לאישתו וחבריו את מה שקרה. הם כולם אומרים שאם מָרְדֳּכַי יהודי אז נפילתו של הָמָן תהיה מלאה. באותו רגע מגיעים שליחי המלך להזמין את הָמָן למשתה של אֶסְתֵּר.

ציטוטים נבחרים

פסוקים
א בַּלַּיְלָה הַהוּא נָדְדָה שְׁנַת הַמֶּלֶךְ, וַיֹּאמֶר לְהָבִיא אֶת סֵפֶר הַזִּכְרֹנוֹת דִּבְרֵי הַיָּמִים
י"א וַיִּקַּח הָמָן אֶת הַלְּבוּשׁ וְאֶת הַסּוּס וַיַּלְבֵּשׁ אֶת מָרְדֳּכָי, וַיַּרְכִּיבֵהוּ בִּרְחוֹב הָעִיר, וַיִּקְרָא לְפָנָיו "כָּכָה יֵעָשֶׂה לָאִישׁ אֲשֶׁר הַמֶּלֶךְ חָפֵץ בִּיקָרוֹ!"