ז ח ט

סיכום

מָרְדֳּכַי מקבל את בית הָמָן ואת טבעת המלך שהייתה אצל הָמָן. מָרְדֳּכַי שולח באישור ובשם המלך צווים המבטלים את גזירת הָמָן על היהודים ובמקומה מתירים את נקמת היהודים באויביהם. בכל מקום בו מגיע הצו היהודים שמחים וחוגגים.

תקציר

פסוקים
א- ח אֶסְתֵּר מגלה לאֲחַשְׁוֵרוֹשׁ שמָרְדֳּכַי הוא דודה והמלך נותן לו את הטבעת שנתן להָמָן, ולאֶסְתֵּר את בית הָמָן (שהיא מוסרת למָרְדֳּכַי). אֶסְתֵּר מבקשת מהמלך לבטל את גזירת הָמָן על היהודים והמלך מאשר להם לשלוח צווים בעניין בשמו.
ט- י"ד ב23 בסִיוָן נקראים הסופרים לכתוב צווים שכתב מָרְדֳּכַי, חתומים בטבעת המלך, והם נשלחים בדחיפות על סוסים לכל רחבי הממלכה וגם בשׁוּשַׁן. לפי הצו היהודים נקראים להגן על עצמם ואף לנקום באלה שקמו עליהם ב13 באֲדָר - היום בו צו ההשמדה היה אמור ליפול עליהם.
ט"ו- י"ז מָרְדֳּכַי בא לפני המלך בלבוש מלכות ושׁוּשָׁן והיהודים שמחים. בכל מקום אליו מגיע הצו - היהודים שמחים ושותים ורבים מתגיירים מפחד היהודים.

ציטוטים נבחרים

פסוקים
י וַיִּכְתֹּב בְּשֵׁם הַמֶּלֶךְ אֲחַשְׁוֵרֹשׁ וַיַּחְתֹּם בְּטַבַּעַת הַמֶּלֶךְ, וַיִּשְׁלַח סְפָרִים בְּיַד הָרָצִים בַּסּוּסִים.
ט"ו- ט"ז וּמָרְדֳּכַי יָצָא מִלִּפְנֵי הַמֶּלֶךְ בִּלְבוּשׁ מַלְכוּת, תְּכֵלֶת וָחוּר וַעֲטֶרֶת זָהָב גְּדוֹלָה וְתַכְרִיךְ בּוּץ וְאַרְגָּמָן, וְהָעִיר שׁוּשָׁן צָהֲלָה וְשָׂמֵחָה. לַיְּהוּדִים הָיְתָה אוֹרָה וְשִׂמְחָה, וְשָׂשֹׂן וִיקָר.