מ”א מ”ב מ”ג

סיכום

רעב בארץ ובני יַעֲקֹב מלבד בִנְיָמִן יורדים להביא תבואה ממצרים. הם לא מזהים את יוֹסֵף אך הוא מזהה אותם בלי לגלות להם, עוצר את שִׁמְעוֹן ושולח אותם להביא את בִנְיָמִן אך יַעֲקֹב מסרב למרות נסיונות השכנוע של רְאוּבֵן.

תקציר

פסוקים
א- ח יַעֲקֹב שולח את בניו מלבד את בִנְיָמִן להביא תבואה ממצרים בשל הרעב בארץ. הם באים ומשתחווים לפני יוֹסֵף ואינם מזהים אותו - אך הוא מזהה אותם בלי לגלות להם ונזכר בחלומותיו בו הוא חזה השתחוות זאת.
ט- כ יוֹסֵף מאשים את אחיו בריגול. כשהם מזכירים את בִנְיָמִן, יוֹסֵף דורש מהם להוכיח את סיפורם בזה שיציגו אותו לפניו. בתחילה הוא מציע להם לשלוח נציג אחד להביא את האח ובינתיים עוצר אותם. אך כעבור 3 ימים הוא משחרר אותם מלבד אחד שיתנדב להשאר.
כ"א- כ"ח האחים לא חושדים שיוֹסֵף מבין עברית כי המתרגם נמצא ביניהם, אך יוֹסֵף שומע את האחים מתחרטים ויוצא לבכות, חוזר, ואוסר את שִׁמְעוֹן. הוא משחרר את שאר האחים עם התבואה שקנו אך בסתר מחזיר להם את כספם בשקיהם. הם מגלים זאת במלון ונחרדים.
כ"ט- ל"ח האחים מלבד שִׁמְעוֹן חוזרים ארצה ליַעֲקֹב ומספרים לו את כל שקרה ואת דרישת יוֹסֵף שיביאו לו את בִנְיָמִן. רְאוּבֵן מנסה לשכנע את יַעֲקֹב ומציע לו להמית את שני בניו שלו אם הוא לא ישיב לו את בִנְיָמִן - אך יַעֲקֹב מסרב.

ציטוטים נבחרים

פסוקים
ל"ח וְהוֹרַדְתֶּם אֶת שֵׂיבָתִי בְּיָגוֹן שְׁאוֹלָה