א ב

סיכום

אֲחַזְיָה מלך יִשְׂרָאֵל נופל מעליית הגג, נפצע אנושות ושולח שליחים לשאול את בַעַל זְבוּב. אֵלִיָּהוּ מנבא לו שלכן לא יקום ממיטתו עוד. המלך שולח 50 חיילים להביאו אך אש מהשמיים אוכלת אותם. כך חוזר במשלחת השנייה ואחרי השלישית אֵלִיָּהוּ בא למלך וחוזר על נבואתו. אֲחַזְיָה מת ללא בנים ואחיו יוֹרָם מולך אחריו.

תקציר

פסוקים
א- ח אֲחַזְיָה מלך יִשְׂרָאֵל נופל מעליית הגג, נפצע אנושות ושולח שליחים לשאול את בַעַל זְבוּב אלוהי עֶקְרוֹן אם יבריא. ה' שולח את אֵלִיָּהוּ להודיע לשליחים שהמלך לא יקום ממיטתו כיוון ששאל את בַעַל זְבוּב ולא את ה'. כשהם מספרים זאת למלך הוא שואל מה מראה הנביא. תשובתם היא שהוא בעל שיער עם אזור עור במותניו והמלך מזהה את אֵלִיָּהוּ.
ט- י"ב המלך שולח מפקד עם 50 חייליו להביא את אֵלִיָּהוּ. הם מוצאים אותו בראש הר, קוראים לו "איש האלוהים" ושהמלך קורא לו לרדת. אֵלִיָּהוּ עונה שאם הוא באמת איש אלוהים אז תרד אש מהשמיים ותאכל את המפקד ואת 50 חייליו. המלך שולח עוד מפקד עם 50 חיילים ושוב גורלם כגורל קודמיהם.
י"ג- י"ח המלך שולח קבוצה שלישית והפעם השר מתחנן לאֵלִיָּהוּ שירחם עליהם. מלאך ה' משכנע את אֵלִיָּהוּ לבוא למלך והוא חוזר על נבואתו שהמלך לא ירד ממיטתו עוד. אֲחַזְיָה מת ללא בנים ולכן אחיו יוֹרָם מולך אחריו.

ציטוטים נבחרים

פסוקים
ב וַיִּפֹּל אֲחַזְיָה בְּעַד הַשְּׂבָכָה בַּעֲלִיָּתוֹ אֲשֶׁר בְּשֹׁמְרוֹן וַיָּחַל, וַיִּשְׁלַח מַלְאָכִים וַיֹּאמֶר אֲלֵהֶם: "לְכוּ דִרְשׁוּ בְּבַעַל זְבוּב אֱלֹהֵי עֶקְרוֹן אִם אֶחְיֶה מֵחֳלִי זֶה".
י וַיַּעֲנֶה אֵלִיָּהוּ וַיְדַבֵּר אֶל שַׂר הַחֲמִשִּׁים: "וְאִם אִישׁ אֱלֹהִים אָנִי, תֵּרֶד אֵשׁ מִן הַשָּׁמַיִם וְתֹאכַל אֹתְךָ וְאֶת חֲמִשֶּׁיךָ", וַתֵּרֶד אֵשׁ מִן הַשָּׁמַיִם וַתֹּאכַל אֹתוֹ וְאֶת חֲמִשָּׁיו.