י”ז י”ח י”ט

סיכום

בני דָּן עוזבים את נחלתם ללַיִשׁ ובדרך עוברים בבית מִיכָה וגוזלים ממנו את הפסל ותשמישיו ומצרפים אליהם את הנער הלֵּוִי המכהן שם. לַיִשׁ נכבשת והופכת לדָן והפסל מוצב שם עם כוהנים לשמשו.

תקציר

פסוקים
א- ו בני דָּן לא מצליחים להתנחל בכל נחלתם המקורית ושולחים 5 מרגלים לחפש מקום חדש. הם עוברים בבית מִיכָה והנער הלֵּוִי אומר להם שה' איתם.
ז- י"ב המרגלים מגיעים עד לַיִשׁ השייכת לכאורה לצידונים אך היא רחוקה מהם ובלתי מוגנת והארץ שם טובה ורחבת ידיים. הם חוזרים לספר זאת לבני דן שמשתכנעים ושולחים 600 איש החונים בדרך בקִרְיַת יְעָרִים.
י"ג- כ 5 המרגלים מובילים את 600 הלוחמים לבית מִיכָה והם לוקחים ממנו את הפסל ותשמישיו. הם מאיימים על הלֵּוִי להיות בשקט ואח"כ הוא מקבל את הזמנתם להצטרף אליהם.
כ"א- כ"ו בני דָּן ממשיכים לכוון לַיִשׁ, כשהצבא בחלק האחורי של השיירה. כשמִיכָה מגלה את הגניבה הוא רודף עם שכניו אחרי השיירה אך הם מאיימים עליו ועל משפחתו והוא מבין שהם חזקים ממנו ושב לביתו.
כ"ז- ל"א בני דָּן כובשים את לַיִשׁ, הורגים את תושביה ושורפים את העיר. הם מחליפים את שמה לדָן, מקימים שם את פסל מִיכָה ויהוֹנָתָן בֶּן גֵּרְשֹׁם וצאצאיו כוהנים שם.

ציטוטים נבחרים

פסוקים
י"ח- י"ט וַיֹּאמֶר אֲלֵיהֶם הַכֹּהֵן: "מָה אַתֶּם עֹשִׂים?". וַיֹּאמְרוּ לוֹ: "הַחֲרֵשׁ, שִׂים יָדְךָ עַל פִּיךָ וְלֵךְ עִמָּנוּ, וֶהְיֵה לָנוּ לְאָב וּלְכֹהֵן.
כ"ה וַיֹּאמְרוּ אֵלָיו בְּנֵי דָן: "אַל תַּשְׁמַע קוֹלְךָ עִמָּנוּ פֶּן יִפְגְּעוּ בָכֶם אֲנָשִׁים מָרֵי נֶפֶשׁ..."