ג ד ה

סיכום

בני ישראל לוקחים את ארון הברית לאֶבֶן הָעֵזֶר לקרב עם הפלישתים אך הפלישתים מנצחים, בני עֵלִי נופלים והארון נופל בשבי הפלישתים. כשעֵלִי שומע על הארון הוא נופל אחורה מכסאו, שובר את מפרקתו ומת.

תקציר

פסוקים
א- י"א בני ישראל באֶבֶן הָעֵזֶר והפלישתים באֲפֵק ופורצת מלחמה בה ישראל מוכה ונופלים 4000 איש. זקני ישראל מייעצים לקחת לקרב הבא את ארון הברית ובני עֵלִי באים איתו. הפלישתים לומדים זאת וחוששים מה' שניצח את מצרים, אך הם אוזרים אומץ ומכים שוב את ישראל עם 30,000 נופלים כולל בני עֵלִי ושובים את הארון.
י"ב- י"ח איש בנימין רץ משדה הקרב לשִׁלֹה עם מדים קרועים ואדמה על ראשו. עֵלִי, בן 98 ועוור, יושב ליד הדרך, חושש לגורל הארון ושומע קולות זעקה. המבשר מגיע ומספר לו הכל. כשעֵלִי שומע על הארון הוא נופל אחורה מכסאו, שובר את מפרקתו ומת.
י"ט- כ"ב אשת פִּינְחָס בן עֵלִי ההרה שומעת על מות בני משפחתה ומקבלת צירי לידה. בעודה גוססת מעודדות אותה המילדות על שילדה בן, אך היא אינה מתנחמת וקוראת לבנה 'אִיכָבוֹד' כיוון שגלה כבוד מישראל עם הארון.

ציטוטים נבחרים

פסוקים
י"ז וַיַּעַן הַמְבַשֵּׂר וַיֹּאמֶר: "נָס יִשְׂרָאֵל לִפְנֵי פְלִשְׁתִּים, וְגַם מַגֵּפָה גְדוֹלָה הָיְתָה בָעָם, וְגַם שְׁנֵי בָנֶיךָ מֵתוּ, חָפְנִי וּפִינְחָס, וַאֲרוֹן הָאֱלֹהִים נִלְקָחָה".
י"ח וַיְהִי כְּהַזְכִּירוֹ אֶת אֲרוֹן הָאֱלֹהִים וַיִּפֹּל מֵעַל הַכִּסֵּא אֲחֹרַנִּית בְּעַד יַד הַשַּׁעַר, וַתִּשָּׁבֵר מַפְרַקְתּוֹ וַיָּמֹת