ה ו ז

סיכום

הפלישתים מחזירים את הארון עם מנחות זהב על פרות הצועדות, בדרך נס, ישר לבֵּית שֶׁמֶשׁ, שם מקבלים אותו הקוצרים. אנשי בֵּית שֶׁמֶשׁ מביטים בתוך הארון וה' מכה בהם והם שולחים אותו לקִרְיַת יְעָרִים.

תקציר

פסוקים
א- ו הארון אצל הפלישתים 7 חודשים וכוהניהם מייעצים לא להתעקש כמו פרעה אלא להשיב את הארון לישראל בתוספת מנחות, 5 טחורי ועכברי זהב עבור 5 ערי פלישתים, כדי לוודא את סיבת המכות.
ז- ט את המנחות שמים בארגז לצד עגלה ובה הארון והיא קשורה ל2 פרות לא מנוסות בעבודה ומניקות, אשר עגליהן מושארים מאחור כדי לראות אם יקרה נס והפרות ילכו לבֵּית שֶׁמֶשׁ.
י- ט"ז הפרות צועדות הישר לבֵּית שֶׁמֶשׁ בעודן גועות, וקוצרי חיטים רואים אותה ומביאים אותה לשְׂדֵה יְהוֹשֻׁעַ בֵּית הַשִּׁמְשִׁי, שם מבקעים את העגלה, מקריבים את הפרות ומניחים את הארון ואת הארגז עם המנחות על אבן גדולה. סרני הפלישתים רואים ושבים לעֶקְרוֹן.
י"ז- י"ח פרוט טחורי ועכברי הזהב לערי פלישתים. אנשי בֵּית שֶׁמֶשׁ מביטים בתוך הארון וה' מכה בהם והם שולחים אותו לקִרְיַת יְעָרִים.

ציטוטים נבחרים

פסוקים
י"ג וּבֵית שֶׁמֶשׁ קֹצְרִים קְצִיר חִטִּים בָּעֵמֶק, וַיִּשְׂאוּ אֶת עֵינֵיהֶם וַיִּרְאוּ אֶת הָאָרוֹן וַיִּשְׂמְחוּ לִרְאוֹת.
י"ט וַיַּךְ בְּאַנְשֵׁי בֵית שֶׁמֶשׁ כִּי רָאוּ בַּאֲרוֹן יְהוָה