י”ח י”ט כ

סיכום

יְהוֹנָתָן מזהיר את דָוִד משָׁאוּל ואף משכנע את אביו להשלים איתו אך כשדָוִד חוזר, שָׁאוּל זורק עליו את חניתו בעודו מנגן לפניו ואח"כ מִיכַל עוזרת לו לברוח דרך חלון ביתם והוא נמלט לשְׁמוּאֵל לרָמָה. שָׁאוּל מנסה לתופסו אך מסיים כששורה עליו רוח ה' והוא מתנבא שם עם שאר הנביאים.

תקציר

פסוקים
א- י שָׁאוּל רוצה להרוג את דָוִד ויְהוֹנָתָן מזהיר את דָוִד ויועץ לו לברוח לשדה עד הבוקר שם יְהוֹנָתָן ידבר עם אביו. יְהוֹנָתָן מדבר בזכות דָוִד ומזכיר לאביו את נצחונו על הפלישתים. שָׁאוּל מתרצה ויְהוֹנָתָן מחזיר את דָּוִד לחצר שָׁאוּל. דָוִד מנצח שוב מול הפלישתים ובשָׁאוּל נכנסת שוב רוח רעה והוא מטיל חנית על דָוִד בעודו מנגן לפניו, אך דָוִד מתחמק ובורח.
י"א- י"ז שָׁאוּל שולח שליחים לשמור על בית דָוִד כדי להורגו בבוקר אך מִיכַל אישתו מזהירה אותו, מורידה אותו דרך החלון ושמה תרפים ועור עיזים במיטתו. בבוקר היא מודיעה לשליחי שָׁאוּל שהוא חולה במיטה ושָׁאוּל מצווה להביאו עם המיטה להמיתו. כשמתגלה התרמית הוא כועס על בתו והיא מתרצת שהיא פעלה כך תחת איומי דָּוִד.
י"ח- כ"ד דָוִד בורח לשְׁמוּאֵל ברָמָה והם עוברים לנָיוֹת הקרובה. שָׁאוּל שולח לשם שליחים אך כשהם מגיעים שורה עליהם רוח ה' והם מתנבאים עם שאר הנביאים שם. שָׁאוּל שומע ושולח עוד שתי משלחות שגם להן מתרחש אותו הדבר. שָׁאוּל בא בעצמו וגם עליו שורה רוח ה' והוא מתנבא עימם עירום כל היום והלילה - עד שנהיה פתגם "הֲגַם שָׁאוּל בַּנְּבִיאִם".

ציטוטים נבחרים

פסוקים
י"ב- י"ג וַתֹּרֶד מִיכַל אֶת דָּוִד בְּעַד הַחַלּוֹן, וַיֵּלֶךְ וַיִּבְרַח וַיִּמָּלֵט. וַתִּקַּח מִיכַל אֶת הַתְּרָפִים וַתָּשֶׂם אֶל הַמִּטָּה, וְאֵת כְּבִיר הָעִזִּים שָׂמָה מְרַאֲשֹׁתָיו, וַתְּכַס בַּבָּגֶד.
כ"ד "הֲגַם שָׁאוּל בַּנְּבִיאִם?"