ט י י”א

סיכום

שְׁמוּאֵל מושח את שָׁאוּל למלך. רוח ה' צולחת על שָׁאוּל והוא מתנבא בגִּבְעָה בלווי כלי נגינה. שְׁמוּאֵל מכנס את העם במִּצְפָּה שם מוצג שָׁאוּל והעם מריע "יְחִי הַמֶּלֶךְ!".

תקציר

פסוקים
א- ז שְׁמוּאֵל מושח את שָׁאוּל למלך.
ב- ח שְׁמוּאֵל מורה ומנבא לשָׁאוּל שבקבר רחל יבשרו לו 2 אנשים שנמצאו האתונות ושאביו דואג לו. באֵלוֹן תָּבוֹר יפגוש 3 אנשים עולים לזבוח בבית אל עם 3 גדיים, כד יין ו3 לחמים מהם הם יתנו לו 2. בגִּבְעַה, בה נציב פלישתי, יפגוש נביאים מתנבאים בלווי נבל, תוף, חליל, וכנור - שם שָׁאוּל יישתנה ויתנבא גם כן. כשירד לגִּלְגָּל עליו להמתין 7 ימים לשְׁמוּאֵל שיבוא לזבוח.
ט- ט"ז כל הנבואות מתקיימות באותו יום. כשהוא מתנבא עם הנביאים בגִּבְעָה תוהים מכריו - "הֲגַם שָׁאוּל בַּנְּבִיאִים?" שָׁאוּל מספר לדודו שחוקר אותו על קורותיו שפגש בשְׁמוּאֵל אך לא מספר על המלוכה.
י"ז- כ"ז שְׁמוּאֵל קורא לעם למִּצְפָּה שם הוא מעלה בגורל את שבט בִנְיָמִן, אח"כ את משפחת הַמַּטְרִי, ולבסוף את שָׁאוּל, שלא נמצא עד שה' מגלה שהוא נחבא בין הכלים. שָׁאוּל מובא ומרשים בגובהו והעם מריע "יְחִי הַמֶּלֶךְ!". שְׁמוּאֵל חוזר על מִשְׁפַּט הַמְּלֻכָה אותו הוא כותב בספר וכולם חוזרים לביתם. חלק מהעם לא מאמינים בשָׁאוּל ולא מכבדים אותו במנחה.

ציטוטים נבחרים

פסוקים
א וַיִּקַּח שְׁמוּאֵל אֶת פַּךְ הַשֶּׁמֶן וַיִּצֹק עַל רֹאשׁוֹ, וַיִּשָּׁקֵהוּ, וַיֹּאמֶר: "הֲלוֹא כִּי מְשָׁחֲךָ יְהוָה עַל נַחֲלָתוֹ לְנָגִיד".
ה חֶבֶל נְבִאִים יֹרְדִים מֵהַבָּמָה, וְלִפְנֵיהֶם נֵבֶל וְתֹף וְחָלִיל וְכִנּוֹר, וְהֵמָּה מִתְנַבְּאִים.
כ"ג הִנֵּה הוּא נֶחְבָּא אֶל הַכֵּלִים
כ"ד וַיָּרִעוּ כָל הָעָם וַיֹּאמְרוּ: "יְחִי הַמֶּלֶךְ!".