ל ל”א

סיכום

הפלישתים מביסים את בני ישראל בהר גלבוע. שָׁאוּל ונושא כליו נופלים על חרבם. גם בני שָׁאוּל נופלים. הפלישתים כורתים את ראש שָׁאוּל ותולים את גופות שָׁאוּל ובניו על חומת בֵּית-שְׁאָן משם בני יָבֵשׁ גִּלְעָד מורידים אותם בלילה ומביאים אותם לקבורה.

תקציר

פסוקים
א- ו הפלישתים תוקפים בהר גלבוע ובני ישראל בורחים עם חללים רבים. הפלישתים מתקרבים לשָׁאוּל ובניו והוא חושש שהיורים בקשת יתפסו ויתעללו בו ולכן מבקש מנושא כליו להורגו. זה מסרב, ולכן שָׁאוּל ואח"כ נושא הכלים נופלים על חרבם. גם יְהוֹנָתָן, אֲבִינָדָב ומַלְכִּישׁוּעַ בני שָׁאוּל נופלים בקרב.
ז- י בני השבטים בעבר הירדן נוטשים את עריהם והפלישתים מתיישבים בהם. הפלישתים מוצאים את גופות שָׁאוּל ובניו, כורתים את ראשו ומפשיטים את כליו ושולחים את אלה ברחבי ארץ פלישתים. את הכלים הציגו במקדש עַשְׁתָּרוֹת ואת הגופה נטולת הראש תלו על חומת בֵּית-שְׁאָן.
י"א- י"ג בני יָבֵשׁ גִּלְעָד באים בלילה מורידים את גויות שָׁאוּל ובניו מהחומה ושורפים וקוברים אותם ביָבֵשׁ גִּלְעָד.

ציטוטים נבחרים

פסוקים
ד- ה וַיֹּאמֶר שָׁאוּל לְנֹשֵׂא כֵלָיו: "שְׁלֹף חַרְבְּךָ וְדָקְרֵנִי בָהּ פֶּן יָבוֹאוּ הָעֲרֵלִים הָאֵלֶּה וּדְקָרֻנִי וְהִתְעַלְּלוּ בִי", וְלֹא אָבָה נֹשֵׂא כֵלָיו כִּי יָרֵא מְאֹד, וַיִּקַּח שָׁאוּל אֶת הַחֶרֶב וַיִּפֹּל עָלֶיהָ. וַיַּרְא נֹשֵׂא כֵלָיו כִּי מֵת שָׁאוּל, וַיִּפֹּל גַּם הוּא עַל חַרְבּוֹ וַיָּמָת עִמּוֹ.
י"א- י"ב וַיִּשְׁמְעוּ אֵלָיו יֹשְׁבֵי יָבֵישׁ גִּלְעָד אֵת אֲשֶׁר עָשׂוּ פְלִשְׁתִּים לְשָׁאוּל. וַיָּקוּמוּ כָּל אִישׁ חַיִל וַיֵּלְכוּ כָל הַלַּיְלָה וַיִּקְחוּ אֶת גְּוִיַּת שָׁאוּל וְאֵת גְּוִיֹּת בָּנָיו מֵחוֹמַת בֵּית שָׁן