סיכום

דָוִד חוזר לצִקְלַג עם אנשיו ומגלה שבינתיים העֲמָלֵקִים שרפו את העיר וחטפו את תושביה כולל את שתי נשותיו. הוא מכה בהם ומשחרר את השבויים ומחלק את השלל גם בין הנשארים מאחור ובין רעיו בערי יהודה.

תקציר

פסוקים
א- ח דָוִד חוזר לצִקְלַג עם אנשיו ומגלה שבינתיים העֲמָלֵקִים שרפו את העיר ולא הרגו איש אך חטפו את תושביה, כולל את שתי נשותיו של דָוִד. אנשיו רוצים לכלות בו את זעמם על משפחותיהם הנעדרות. דָוִד מבקש את האפוד מאֶבְיָתָר הכהן ושואל בה' שקורא לו לרדוף אחרי העֲמָלֵקִים.
ט- ט"ו דָוִד חוצה עם 400 איש את נחל הַבְּשׂוֹר כש200 המאחרים נשארים מאחור. הם מוצאים איש מצרי, ואחרי שמשיבים את רוחו עם מעט מזון הוא מודה שהוא עבד לעמלקי שנטש אותו בגלל מחלתו, ושהעמלקים הם שפשטו על האזור ושרפו את צִקְלַג. אח"כ המצרי מוביל את דָוִד לעֲמָלֵקִים (אחרי שהוא מבקש שדָוִד לא יסגיר אותו לאדונו).
ט"ז- כ דָוִד מוצא את העמלקים חוגגים עם כל השלל שלקחו מצִקְלַג ומהפלישתים ומכה בהם מהלילה ועד הערב למחרת עד ששורדים רק 400 הבורחים על גמליהם. הוא ומשחרר את כל השבויים וחוזר עם השלל.
כ"א- כ"ה כשהשבים פוגשים בשאר הצבא שנותר מאחור, חלק מהלוחמים לא רוצים לחלוק את השלל עם הנשארים מאחור אך דָוִד מצווה לחלק לכולם, ובכך מתחיל נוהג לעתיד שהלוחמים והשומרים על הכלים חולקים את השלל.
כ"ו- ל"א דָוִד מחלק את השלל גם בין רעיו זקני יהודה במקומות בהם שהה באזור יהודה.

ציטוטים נבחרים

פסוקים
כ"ד- כ"ה "...כְּחֵלֶק הַיֹּרֵד בַּמִּלְחָמָה וּכְחֵלֶק הַיֹּשֵׁב עַל הַכֵּלִים, יַחְדָּו יַחֲלֹקוּ". וַיְהִי מֵהַיּוֹם הַהוּא וָמָעְלָה, וַיְשִׂמֶהָ לְחֹק וּלְמִשְׁפָּט לְיִשְׂרָאֵל עַד הַיּוֹם הַזֶּה.