ג ד ה

סיכום

האחים בַּעֲנָה ורֵכָב הורגים את אִישׁ-בֹּשֶׁת בעודו ישן שנת צהריים בביתו, ומביאים את ראשו לדָוִד שכועס ומצווה להוציאם להורג.

תקציר

פסוקים
א- ד אִישׁ-בֹּשֶׁת והעם ההולך אחריו נבהלים לשמע רצח אַבְנֵר. שני שרי מלחמה של אִישׁ-בֹּשֶׁת, האחים בַּעֲנָה ורֵכָב מבְּאֵרוֹת שבבִּנְיָמִן, בורחים לגת. הערה צדדית: מְפִיבֹשֶׁת בן יהוֹנָתָן נעשה נכה בהיותו בן 5 כשנפל מידי אומנתו בעת בריחתה אחרי מפלת שָׁאוּל.
ה- י"ב בַּעֲנָה ורֵכָב באים לאִישׁ בֹּשֶׁת בעודו ישן שנת צהרים (מתחזים לקוני חיטים?), הורגים אותו במכה בצלע החמישית, כורתים את ראשו ומביאים אותו לדָוִד. הוא כועס עליהם ומצווה להורגם ולתלות את ידיהם ורגליהם הקצוצות על הבריכה בחֶבְרוֹן. הוא קובר את אִישׁ-בֹּשֶׁת באחוזת הקבר של אַבְנֵר בחֶבְרוֹן.

ציטוטים נבחרים

פסוקים
ד וְלִיהוֹנָתָן בֶּן שָׁאוּל בֵּן נְכֵה רַגְלָיִם, בֶּן חָמֵשׁ שָׁנִים הָיָה בְּבֹא שְׁמֻעַת שָׁאוּל וִיהוֹנָתָן מִיִּזְרְעֶאל, וַתִּשָּׂאֵהוּ אֹמַנְתּוֹ וַתָּנֹס, וַיְהִי בְּחָפְזָהּ לָנוּס וַיִּפֹּל וַיִּפָּסֵחַ וּשְׁמוֹ מְפִיבֹשֶׁת.
ה- ז וַיָּבֹאוּ כְּחֹם הַיּוֹם אֶל בֵּית אִישׁ בֹּשֶׁת, וְהוּא שֹׁכֵב אֵת מִשְׁכַּב הַצָּהֳרָיִם... וַיַּכֻּהוּ וַיְמִתֻהוּ וַיָּסִירוּ אֶת רֹאשׁוֹ, וַיִּקְחוּ אֶת רֹאשׁוֹ וַיֵּלְכוּ דֶּרֶךְ הָעֲרָבָה כָּל הַלָּיְלָה.

אילן יוחסין