ה ו ז

סיכום

דָוִד משיב את ארון הברית בתהלוכה מבית אֲבִינָדָב, אך בדרך עֻזָּא נוגע בארון בטעות ומת, והארון מושם אצל בֵּית עֹבֵד ממנו התהלוכה ממשיכה אח"כ. מִיכַל נוזפת בדָוִד על שהשפיל את עצמו בריקודיו בתהלוכה, והוא כועס עליה וכבר לא יהיו לה יותר ילדים.

תקציר

פסוקים
א- י דָוִד ועוד 30,000 נבחרים יוצאים לקחת את ארון הברית מבית אֲבִינָדָב בקרית יערים, כשעֻזָּא ואַחְיוֹ בני אֲבִינָדָב נוהגים את העגלה שעליה הארון עם אַחְיוֹ מקדימה ודָוִד וכל העם רוקדים ומנגנים בכלים מאחריו. כשהארון נשמט מהבקר הנושא אותו, עֻזָּא אוחז בו כדי שלא יפול וה' ממית אותו במקום בשל כך. דָוִד נבהל מהמקרה ומביא את הארון לבֵּית עֹבֵד אֱדוֹם הַגִּתִּי.
י"א- י"ט כשדָוִד שומע שעֹבֵד מבורך בשל הארון הוא חוזר ולוקח אותו בתהלוכה. כל 6 צעדים הם זובחים שור ותאו, ודוד רוקד בעודו חגור אפוד בד וכל העם מריע עם שופרות. כשהתהלוכה מגיעה לעיר דָוִד, מִיכַל רואה ובזה לדָוִד על התנהגותו הקלילה. הארון מונח באוהל ודָוִד שוב זובח ומברך את העם ומחלק לכולם מזון לפני שהם מתפזרים.
כ- כ"ג כשדָוִד שב לביתו, מִיכַל נוזפת בו על שהשפיל את עצמו מול כולם בהתנהגותו הקלילה בתהלוכה כשרקד כמו אחרון האזרחים. דָוִד כועס ועונה שה' בחר בו במקום אביה וכל ביתו, ולכן כבוד הוא לו "להתבזות" כך מול ה' והעם. מאז למִיכַל לא היו עוד ילדים.

ציטוטים נבחרים

פסוקים
ה וְדָוִד וְכָל בֵּית יִשְׂרָאֵל מְשַׂחֲקִים לִפְנֵי יְהוָה בְּכֹל עֲצֵי בְרוֹשִׁים, וּבְכִנֹּרוֹת וּבִנְבָלִים וּבְתֻפִּים וּבִמְנַעַנְעִים וּבְצֶלְצֶלִים.
י"ג- י"ד וַיְהִי, כִּי צָעֲדוּ נֹשְׂאֵי אֲרוֹן יְהוָה שִׁשָּׁה צְעָדִים: וַיִּזְבַּח שׁוֹר וּמְרִיא. וְדָוִד מְכַרְכֵּר בְּכָל עֹז לִפְנֵי יְהוָה
ט"ז וּמִיכַל בַּת שָׁאוּל נִשְׁקְפָה בְּעַד הַחַלּוֹן, וַתֵּרֶא אֶת הַמֶּלֶךְ דָּוִד מְפַזֵּז וּמְכַרְכֵּר לִפְנֵי יְהוָה, וַתִּבֶז לוֹ בְּלִבָּהּ.