ז ח ט

סיכום

דָוִד נלחם ומביס את הפלישתים, ממלכות אֲרַם צוֹבָה, אֲרַם דַּמֶּשֶׂק, עַמּוֹן, ואֱדוֹם ושם בהם נציבים או מטיל עליהם מס. מלך חֲמָת כורת ברית עם דָוִד. רשימת השרים בממשלת דָוִד.

תקציר

פסוקים
א- ח דָוִד נלחם ומכניע את הפלישתים. הוא היכה את ממלכת מוֹאָב ומדד 2/3 מהם בחבל כדי להורגם, ושם את מוֹאָב נותני מס לישראל. הוא ניצח את הֲדַדְעֶזֶר מלך אֲרַם צוֹבָה בעת שזה יצא במסע צבאי צפונה לפרת, הרג ולקח שבויים רבים והרס את מרכבותיהם מלבד 100 ששמר. כשאֲרַם דַּמֶּשֶׂק באה לעזרת הֲדַדְעֶזֶר דָוִד הכה גם אותם, שם בה נציבים, ולקח שלל כלי זהב ונחושת רבים לירושלים.
ט- י"ד תֹּעִי מלך חֲמָת, אויבו של הֲדַדְעֶזֶר, שומע על נצחונות דוד ושולח לו את בנו עם מנחות כלי כסף, זהב ונחושת שגם הם מוקדשים לה' בירושלים. דָוִד ממשיך ומנצח את בני עַמּוֹן ואת ממלכת אֱדוֹם בגיא מלח ושם בה נציבים.
ט"ו- י"ח דָוִד מולך בצדק על ישראל. רשימת השרים בממשלת דָוִד - כולל יוֹאָב שר הצבא, בְנָיָהוּ על צבא השכירים, המזכיר, הסופר, והכהנים - כולל בני דָוִד.

ציטוטים נבחרים

פסוקים
ב וַיַּךְ אֶת מוֹאָב וַיְמַדְּדֵם בַּחֶבֶל הַשְׁכֵּב אוֹתָם אַרְצָה, וַיְמַדֵּד שְׁנֵי חֲבָלִים לְהָמִית וּמְלֹא הַחֶבֶל לְהַחֲיוֹת
ט"ו וַיִּמְלֹךְ דָּוִד עַל כָּל יִשְׂרָאֵל, וַיְהִי דָוִד עֹשֶׂה מִשְׁפָּט וּצְדָקָה לְכָל עַמּוֹ.

ממשלת דָּוִד