סיכום

שֶׁבַע בֶּן בִּכְרִי מורד בדָוִד ששולח אחריו את עֲמָשָׂא, אך זה מתעקב ויוֹאָב הורג אותו. שֶׁבַע מתבצר באָבֵל בֵּית מַעֲכָה ויוֹאָב צר עליה עד שאישה חכמה משליכה את ראש שֶׁבַע מהחומה. רשימה מעודכנת של ממשלת דָוִד.

תקציר

פסוקים
א- י שֶׁבַע בֶּן בִּכְרִי מבנימין מורד בדָוִד ואוסף אחריו רבים מישראל, אך בני יְהוּדָה עדיין נאמנים לדָוִד ומלווים אותו מהירדן חזרה ליְרוּשָׁלָ‍ִם, שם הוא שם את 10 פילגשיו תחת שמירה ולא בא אליהם יותר כל חייהן (לאחר שבנו אַבְשָׁלוֹם שכב איתן אל מול כל העם בעת מרידתו שְׁמוּאֵל-ב ט”ז). דָוִד קורא לעֲמָשָׂא לגייס את בני יְהוּדָה תוך 3 ימים אך הוא מאחר ודָּוִד שולח עוד את אֲבִישַׁי אחי יוֹאָב. יוֹאָב פוגש בעֲמָשָׂא בגִבְעוֹן, אוחז בזקנו כאילו לנשקו ואז הורג אותו עם חרבו.
י"א- כ"ב יוֹאָב ואֲבִישַׁי ממשיכים במרדף אחרי שֶׁבַע אך המון מתגודד לראות את גופת עֲמָשָׂא על הדרך, עד שאחד מאנשי יוֹאָב מזיזו מהדרך ומכסו בבגד. שֶׁבַע מסתגר בעיר אָבֵל בֵּית מַעֲכָה עם נאמניו ויוֹאָב צר על העיר, בונה סוללה ומתחיל להרוס את החומה. אשה חכמה מהעיר מתלוננת בפני יוֹאָב שהוא יהרוס עיר נאמנה והוא עונה שאינו רוצה בכך אלא בשֶׁבַע המורד. האישה, בהסכמת בני העיר, משליכה את ראש שֶׁבַע מהחומה ליוֹאָב.
כ"ג- כ"ו רשימת השרים בממשלת דָוִד - כולל יוֹאָב שר הצבא, בְנָיָהוּ על צבא השכירים, אֲדֹרָם - השר הממונה על המיסים, המזכיר, הסופר, והכהנים.

ציטוטים נבחרים

פסוקים
א וַיִּתְקַע בַּשֹּׁפָר וַיֹּאמֶר: "אֵין לָנוּ חֵלֶק בְּדָוִד, וְלֹא נַחֲלָה לָנוּ בְּבֶן יִשַׁי, אִישׁ לְאֹהָלָיו יִשְׂרָאֵל!"
ט- י וַתֹּחֶז יַד יְמִין יוֹאָב בִּזְקַן עֲמָשָׂא לִנְשָׁק לוֹ. י וַעֲמָשָׂא לֹא נִשְׁמַר בַּחֶרֶב אֲשֶׁר בְּיַד יוֹאָב, וַיַּכֵּהוּ בָהּ אֶל הַחֹמֶשׁ וַיִּשְׁפֹּךְ מֵעָיו אַרְצָה
י"ט אָנֹכִי שְׁלֻמֵי אֱמוּנֵי יִשְׂרָאֵל, אַתָּה מְבַקֵּשׁ לְהָמִית עִיר וְאֵם בְּיִשְׂרָאֵל, לָמָּה תְבַלַּע נַחֲלַת יְהוָה.

ממשלת דָּוִד